Witamy na oficjalnej stronie internetowej

 

SASZA MILIWOJEW

POLSKI

 

 

Poland flag polska

Sasza Miliwojew (serbski: Saša Milivojev, urodzony 19 kwietnia 1986 w Zrenjanin) to serbski pisarz, poeta i dziennikarz, publicysta. Sasza Miliwojew - Saša MilivojevJest jednym z najczęściej czytanych felietonistów w Serbii, autorem pięciu książek i licznych felietonów publikowanych w różnych dziennikach.

Jest autorem powieści „Chłopiec z Żółtego domu” i przemówień politycznych. Jego prace zostały przetłumaczone na około dwadzieścia języków.

Od 2008 roku Miliwojew pisze dla rubryki „Poglądy” w dzienniku „Politika”, a od 2009 roku pisze felietony do gazety „Prawda”. Do 2009 roku jego teksty zostały opublikowane w 3 milionach egzemplarzy w różnych gazetach.

Jego wiersze, we współpracy ze znanymi serbskimi artystami, były dwukrotnie prezentowane publiczności w Muzeum Etnograficznym w Belgradzie.

Czytelnicy w Kairze zapoznali się z jego poezją w maju 2010 roku. Dzięki książce Kad svitac odleti uczestniczył w różnych spotkaniach literackich, na których mówili o nim znani pisarze egipscy.

W Arabii Saudyjskiej dziennikarze piszą o jego miłości do Boga; w egipskiej gazecie (Al Akhbar i Shashati) Sasza Miliwojew jest wymieniany jako autor mistycznego lotu i medytacji.

 

 

Sasza Miliwojew - „Chłopiec z Żółtego domu”: jaskinia czarnych transplantologów w relacji naocznego świadka

 

 

 

English

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Sasza Miliwojew © 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone