Sveiki atvykę į oficialią svetainę

 

 

SAŠA MILIVOJEVAS

Lithuania flag
LIETUVIŲ

 

 

 

Saša Milivojevas (serb. Saša Milivojev / Саша Миливојев) yra garsus rašytojas, poetas, žurnalistas ir politinis analitikas... Vienas iš labiausiai skaitomų apžvalgininkų Serbijoje, jis yra penkių knygų autorius ir daugybės straipsnių, paskelbtų įvairiuose dienraščiuose.Saša Milivojev Jis yra romano „Berniukas iš Geltonojo namo“ ir politinių kalbų autorius. Jo darbai buvo išversti į apie dvidešimt kalbų visame pasaulyje.

Milivojevas gimė 1986 m. Zrenjanine (SFRJ, Serbija), kur muzikos gimnazijoje ugdė daugybę savo talentų. Jis dainavo Arthuro Honeggerio oratorijoje „Karalius Dovydas“ Arado filharmonijos orkestre, Rumunijoje. Po dešimties metų mėgavimosi muzika Milivojevas pasuko į Belgrado universiteto Filologijos fakultetą, kur sėkmingai studijuoja serbų kalbą ir literatūrą. Jis yra keturių poezijos rinkinių autorius: „Paslaptis už atodūsio“ („The Secret Behind a Sigh“, išleistas 2006 m. Narodna Knjiga, Belgradas); „Pirmą kartą“ („The First Time“, išleistas 2008 m. Kulturno-Prosvetna Zajednica, Kruševac, 2008); „Kai jonvabalis išskrend“ („When the Firefly is Gone“, serbų, anglų ir arabų kalbomis, Filip Višnjić, Belgradas, 2010); „Pasaulio skausmas“ (anglų, serbų ir arabų kalbomis), ir romano „Berniukas iš Geltonojo namo“. Jis yra vienas iš knygos „Meilės receptas“ autorių (Kulturno-Prosvetna Zajednica, Kruševac, 2010). Jis yra gavęs daug apdovanojimų, o jo eilėraščiai įtraukti į kelias poezijos antologijas, įskaitant „Panonski Galeb XIX“ („Pannonijos žuvėdra“), „Rudnička Vrela XIX“ („Rudniko šaltiniai“), „Garavi Sokak XIX“ („Suodžių skersgatvis“). Kaip Serbijos poetų asociacijos „Poetry SRB“ narys, jis gavo „2021 metų eilėraščio“ apdovanojimą už eilėraštį „Pasaulio skausmas“. Sašos eilėraščiai buvo paskelbti knygoje "Bequests 2012", kurią išleido Šveicarijos serbų rašytojų asociacija.

Nuo 2008 metų Milivojevas dirbo „Pogledi“ rubrikos „Politika“ laikraštyje bendradarbiu, o nuo 2009 metų rašo straipsnius laikraštyje „Pravda“, nagrinėdamas analitinius ir sintetinius Serbijos žmonių nesenos ir šiuolaikinės istorijos tyrimus. Domėdamasis karo nusikaltimų temomis, Milivojevas sulaukė daug pagyrų, tačiau taip pat buvo kritikuojamas tų, kurie nesutinka su jo politinėmis pažiūromis ir kurie dažnai kaltina jį manipuliuojant skaitytojais ir skleidžiant „neapykantos kalbą“. Iki 2009 metų Milivojevo tekstai buvo atspausdinti apie 3 milijonus kopijų įvairiuose dienraščiuose. 2008 ir 2009 metais jis buvo vienas labiausiai skaitomų apžvalgininkų Serbijoje ir tapo įvairių politinių manipuliacijų auka. Iš šešėlio jis darė įtaką labai svarbiems politiniams sprendimams. Jo idėjos buvo pavogtos politikų ir slaptųjų tarnybų per SMS. Pavyzdžiui, p. Saša Milivojevas yra politinio bado streiko idėjos kūrėjas ir profesionalus reitingo naikintojas. Jis užsiima politine dramaturgija tiek literatūroje, tiek realybėje.

Jo poetiniai pasiekimai buvo pristatyti Belgrado auditorijai du kartus, Etnografijos muziejuje, bendradarbiaujant su žymiais Serbijos menininkais, tokiais kaip: Isidora Bjelica, Ivana Žigon, Jelena Žigon, Daliborka Stojšić, Eva Ras, Danijel Pavlović, Žiza Stojanović, Zlata Numanagić, Branka Veselinović. Jo poeziją skaitė žinomos aktorės Svetlana Bojković, Ružica Sokić, Danica Aćimac, Snežana Savić, Suzana Mančić ir kt. Bendradarbiaujant šiam jaunam autoriui padėjo ir Olja Ivanjicki, Zdravko Šotra ir Marko Novaković. Žurnalistė ir rašytoja Rada Saratlić viešai kalbėjo apie Sašos poeziją jo karjeros pradžioje, kai jis buvo teatro kritiko ir literatūros kritiko Jovano Ćirilovo globotinis. Žurnalistė Olga Stojanović parašė apžvalgą jo romanui „Berniukas iš Geltonojo namo“, kuri buvo paskelbta Serbijos rašytojų sąjungos literatūros žurnale.

Jis pristatė pirmąsias poezijos rinkinio „Kai jonvabalis išskrend“ kopijas serbų, anglų ir arabų kalbomis akademikui Vladetai Jerotićiui, Belgrado muftijui Muhamedui Jusufspahićiui ir Aleksandrui Vučićiui. Kaip poetas ir žurnalistas, jis buvo matomas diplomatiniuose ratuose, kaip svečias ambasadose Belgrade.

Pirmąsias šokiruojančio romano „Berniukas iš Geltonojo namo“ kopijas autorius Saša Milivojevas 2012 m. padovanojo Serbijos politikams: ministrui pirmininkui ir policijos ministrui Ivicai Dačićiui; Serbijos prezidentui Tomislavui Nikolićiui; taip pat Nenadui Čanakui, Milankai Karić, Oliveriui Dulićiui... Rusijos ambasadoriui Serbijoje Aleksandrui Konuzinui, Jelenai Guskova, prof. Rade Božovičiui ir prof. Nebojšai Pajkičiui taip pat buvo pristatyta jo knyga. Legendinis Jugoslavijos liaudies armijos generolas leitenantas Stevanas Mirkovićius susitiko su jaunuoju autoriumi Kalemegdane romano perdavimo proga. Saša Milivojevas taip pat įteikė kopiją Belgijos generalinės prokuratūros teisėjui...

Nors buvo išspausdinta tik 200 kopijų autoriaus, literatūros studento, lėšomis, romanas „Berniukas iš Geltonojo namo“ buvo plačiai praneštas visame pasaulyje 2012 m. Skaitytojai ir diplomatiniai ratai visame pasaulyje buvo šokiruoti. Timur Blohin ir Jovana Vukotić yra svarbiausi žurnalistai, paminėti Sašos Milivojevo biografijoje, nes per jų bendradarbiavimą jis pasiekė pasaulinę žiniasklaidos sėkmę. Jo interviu, duotas „Rusijos balsui“, buvo išverstas į anglų, portugalų, ispanų, arabų, vokiečių, lenkų, rusų, prancūzų, serbų, albanų, turkų, vengrų, makedonų kalbas ir paskelbtas Brazilijos spaudoje, Somalyje, Toronto laikraščių pirmame puslapyje, žinomuose žiniasklaidos kanaluose, tokiuose kaip: „Oslo Times“; „Ukrainos Telegrafas“; „Armenija Šiandien“; Respublikos Srpskos radijo televizija; „Barometras“ (Kirgizija); „Bota Sot“ (Albanija), „Glas Srpske“; „Rajoni Press“ (Albanijos informacijos agentūra); „Ukrainos Frazė“; „Pravda“ ir „Blic“ (Serbija); „Gazeta Shqiptare“, „Srna“ (Respublikos Srpskos informacijos agentūra); „Lajme Shqip“ (Albanija); „Dal“ (Baltarusija), „Beauty and Health“ (Serbija); „Press Online“ (BiH); „News Meeting“ (Turkija); „Franco da Rocca News“; „Ruskije Novosti“... Interviu buvo paskelbtas daugybėje interneto portalų ir laikraščių visame pasaulyje, jį taip pat aptarė Vatikanas. Popiežius Benediktas XVI vėliau pasauliui kalbėjo prieš prekybą žmogaus organais.

Jis turi poetinių gerbėjų visame pasaulyje. Kairo skaitytojų visuomenė buvo supažindinta su jo poezija 2010 m. gegužės mėn. per jo knygą „Kai jonvabalis išskrend“, kai jis dalyvavo įvairiuose literatūros susitikimuose, kur žinomi rašytojai kalbėjo apie jį: Soha Zaky, Mohamed Rafie ir Alaa Al Aswany (vienas garsiausių rašytojų pasaulyje, opozicijos ir politinio judėjimo „Kifaya“ įkūrėjas).

Saudo Arabijoje žurnalistai rašo apie jo meilę Dievui; Egipto laikraštyje (Al Akhbar ir Shashati) Saša Milivojevas minimas kaip mistinio skrydžio ir meditacijos rašytojas.

Jis įrašė keturias dainas studijoje, bendradarbiaudamas su sunkiojo metalo grupe „Alogija“, dainavo savo dainas.

2015 m. Dubajaus spaudos klubas tviteryje paskelbė Sašos Milivoyevo nuotrauką ir tekstą arabų kalba, teigdamas, kad jis yra „vienas iš žymiausių apžvalgininkų pasaulyje“.

Su savo poezijos knyga anglų ir arabų kalbomis jis keliavo į Indiją, Bahreiną, Nepalą, Jungtinius Arabų Emyratus, Omaną, Iraną, Libaną, Jordaniją, Saudo Arabiją, Katarą, Kuveitą, Maroką, Egiptą, Turkiją, Čekiją, Bulgariją, Graikiją, Italiją, Pakistaną, Keniją, Tanzaniją, Vokietiją, Azerbaidžaną, Kazachstaną, Slovėniją, Slovakiją, Juodkalniją, Šri Lanką, Rumuniją, Vengriją, Prancūziją, Kroatiją, Bosniją ir Hercegoviną, Etiopiją, Maldyvus...

2020 m. garbingas Egipto žurnalas „Horreyati“ paskelbė jo interviu arabų kalba ir eilėraštį „Pasaulio skausmas“. Vienas iš žymiausių ir pirmaujančių Egipto dienraščių „Al Dustour“ išspausdino tris jo eilėraščius arabų kalba, tiražas buvo pusė milijono kopijų.

2021 m. jo interviu buvo paskelbtas pavadinimu „Kur dingo serbų Baironas? Saša Milivojevas išskirtinai iš Dubajaus“ dienraščio „ALO“ (Alo.ba) rubrikoje „Įžymūs“. Garsioji rašytoja Isidora Bjelica seniai pavadino Milivojevą „serbų Baironu“.

2021 m. sausio 31 d. Nyderlandų žurnalas „Orange Star Magazine“ paskelbė jo nuotrauką ant viršelio ir interviu pavadinimu „Saša Milivojevas - uždraustas, bet vis dar sėkmingas!“

2021 m. spalio mėn. televizijos žvaigždė Suzana Mančić pasikvietė Sašą Milivojevą į savo TV laidą „Suzanin izbor“. Programa buvo transliuojama keliuose kabelinės televizijos kanaluose Serbijoje ir regione.

Jis buvo pašalintas ir uždraustas iš Vikipedijos visomis kalbomis, niekas negali sukurti straipsnio jo vardu bet kuria kalba.

2022 m. jo nuotrauka, laikraščio iškarpa, interviu, kurį autorius davė dienraščiui „Pravda“ 2009 m. dėl romano „Berniukas iš Geltonojo namo“, vėl pasirodė SB Baltarusijos televizijos portale „Segodnya Today“.

2023 m. rugpjūčio mėn. autorius pasirodė „Informer“ televizijos rytinėje programoje Serbijoje ir šokiravo žiūrovus istorijomis apie Geltonąjį namą.

Saša Milivojevas gavo pažymėjimą iš Jungtinių Arabų Emyratų kultūros ministerijos kaip reikšmingas autorius ir gyvenamosios vietos leidimą visam gyvenimui, Auksinį ID. Nuo 2023 m. jis oficialiai yra Dubajaus gyventojas.

Saša Milivojevas yra scenos, televizijos ir kino aktorės Danicos Aćimac anūkas.

Dėl to Saša Milivojevas turėjo didelių problemų su diskriminacija Serbijos žiniasklaidoje, tačiau neabejotina, kad jis palieka neišdildomą pėdsaką savo vardu ir nuotraukomis, kurios iškart atpažįstamos Serbijoje su jo paskelbtomis knygomis, netgi naudojamos kryžiažodžiuose...

 

 

 

 

Išversta roboto

🤖

 

 

 

 

 

 

 

SAŠA MILIVOJEVAS: VIKIPEDIJA YRA NEAPYKANTOS IR BLOGIO TINKLAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Saša Milivojevas © Visos teisės saugomos