ברוכים הבאים לאתר הרשמי

 

 

סאשה מיליבוייב

Israel flag

 

 

עברית

 

סאשה מיליבוייב (Saša Milivojev) הוא סופר מפורסם, משורר, עיתונאי ופרשן פוליטי... אחד הפובליציסטים הכי נקראים בסרביה, הוא מחבר חמישה ספרים ומאמרים רבים שהתפרסמו בעיתונים שונים.סאשה מיליבוייב הוא מחבר הרומן "הנער מהבית הצהוב" ונאומים פוליטיים. יצירותיו תורגמו לכעשרים שפות ברחבי העולם.

מיליבוייב נולד בשנת 1986 בזרניאנין (יוגוסלביה, סרביה), שם טיפח את כשרונותיו הרבים בגימנסיה למוזיקה. הוא נהג לשיר ב"אורטוריה של דוד המלך" מאת ארתור הונגר בתזמורת הפילהרמונית של אראד, רומניה. לאחר עשר שנים של הנאה ממוזיקה, מיליבוייב פנה לפקולטה לפילולוגיה של אוניברסיטת בלגרד, שם הוא תלמיד מצליח של השפה והספרות הסרבית. הוא מחבר ארבעה אוספי שירה: "הסוד מאחורי האנחה" (2006); "הפעם הראשונה" (2008); "כשגחלילית נעלמת" (באנגלית, סרבית וערבית, 2010); "כאב העולם" (באנגלית, סרבית וערבית) ורומן בשם "הנער מהבית הצהוב". הוא אחד המחברים של הספר "מתכון לאהבה" (2010). הוא קיבל פרסים רבים ושיריו נכללים בכמה אנתולוגיות של שירה. כחבר באגודת המשוררים של סרביה "שירה סרביה", הוא קיבל את פרס "שיר השנה 2021" עבור השיר "כאב העולם". שירי סאשה פורסמו בספר "ירושה 2012" על ידי אגודת הסופרים הסרבית של שוויץ.

 

מאז 2008, מיליבוייב עובד כמשתתף בטור "דעה" בעיתון פוליטיקה, ומאז 2009 הוא כותב טורים בעיתון פרבדה, עוסק במחקר אנליטי וסינתטי בהיסטוריה העדכנית והעכשווית של העם הסרבי. בנוגע לפשעי מלחמה, מיליבוייב זכה לשבחים רבים, אך גם לביקורת מצד אנשים שלא שותפים לדעותיו הפוליטיות ומאשימים אותו לעיתים קרובות בהטעיית הקוראים ובהפצת "שיח שנאה". עד 2009, כתבותיו של מיליבוייב נדפסו בכשלושה מיליון עותקים בעיתונים שונים. הוא היה אחד הפובליציסטים הכי נקראים בסרביה בשנת 2008 ו-2009 והקורבן למניפולציות פוליטיות רבות. מאחורי הקלעים, הוא השפיע על החלטות פוליטיות חשובות. רעיונותיו נגנבים על ידי פוליטיקאים ושירותי מודיעין באמצעות הודעות SMS. הוא עוסק בדרמטורגיה פוליטית, הן בספרות והן במציאות.

הישגיו הפואטיים הוצגו לקהל הבלגרדי פעמיים, במוזיאון האתנוגרפי, בשיתוף עם אמנים סרביים מפורסמים כמו: איזידורה בייליצה, איוונה ז'יגון, ילנה ז'יגון, דליבורקה סטויסיץ', אווה ראס, דניאל פבלוביץ', ז'יזה סטויאנוביץ', זלטה נומאנאג'יץ', ברנקה וסלינוביץ'. שירתו נשאה על ידי שחקניות ידועות כמו סבטלנה בויאקוביץ', רוז'יצה סוקיץ', דניצה אצ'ימץ, סנז'נה סביץ', סוזאנה מנצ'יץ' ועוד. בשיתוף פעולה הדדי, תמכו במחבר הצעיר גם אוליה איבאנג'יצקי, זדרבקו שוטרה ומרקו נובקוביץ'. העיתונאית והסופרת רדה סראטלי דיברה בפומבי על שירתו של סאשה בתחילת הקריירה שלו, כאשר היה מוגן על ידי מבקר התיאטרון והספרותי יובאן צ'ירילוב. העיתונאית אולגה סטויאנוביץ' כתבה ביקורת על הרומן שלו "הנער מהבית הצהוב" שפורסמה בעיתון הספרותי של אגודת הסופרים הסרבית.

הוא העניק את העותקים הראשונים של אוסף השירה "כשגחלילית נעלמת" בסרבית, אנגלית וערבית לאקדמאי ולאדטה ירוטיץ', המופתי של בלגרד מוחמד יוספספאיץ', ואלכסנדר ווצ'יץ'. כמשורר ועיתונאי, הוא נראה במעגלים דיפלומטיים, כאורח בשגרירויות בבלגרד.

העותקים הראשונים של הרומן המזעזע "הנער מהבית הצהוב" ניתנו בשנת 2012 על ידי המחבר סאשה מיליבוייב לפוליטיקאים סרבים: לראש הממשלה ושר המשטרה איביצה דאצ'יץ'; לנשיא סרביה טומיסלב ניקוליץ'; וגם לננעד צ'אנאק, מילנקה קריץ', אוליבר דוליץ'... שגריר רוסיה בסרביה אלכסנדר קונוזין, ילנה גוסקובה, פרופ' דר. רדה בוזוביץ' ודר. נבושה פייקיץ', גם קיבלו את ספרו. הגנרל האגדי של צבא העם היוגוסלבי סטבן מירקוביץ' הגיע לפגוש את המחבר הצעיר בקאלמגדן לרגל מסירת הרומן. סאשה מיליבוייב גם העניק עותק לשופט במשרד התובע הכללי הבלגי...

למרות שנדפסו רק 200 עותקים בעלות המחבר, סטודנט לספרות, הרומן "הנער מהבית הצהוב" זכה לתשומת לב רחבה ברחבי העולם בשנת 2012. קוראים ומעגלים דיפלומטיים ברחבי העולם היו המומים. טימור בלוחין ויובנה ווקוטיץ' הם העיתונאים החשובים ביותר המוזכרים בביוגרפיה של סאשה מיליבוייב, כי הוא השיג הצלחה תקשורתית עולמית דרך שיתוף הפעולה איתם. הראיון שנתן ל"קול של רוסיה" תורגם לאנגלית, פורטוגזית, ספרדית, ערבית, גרמנית, פולנית, רוסית, צרפתית, סרבית, אלבנית, טורקית, הונגרית, מקדונית... ופורסם בעיתונות הברזילאית, בסומליה, בעמוד השער של עיתוני טורונטו, ולאחר מכן במדיה בולטת כמו: The Oslo Times; טלגרף אוקראיני; ארמניה היום; רדיו וטלוויזיה של רפובליקת סרפסקה; ברומטר (קירגיזסטן); בוטה סוט (אלבניה), גלאס סרפסקה; סוכנות הידיעות האלבנית; פרזת אוקראינית; פרבדה וביליק (סרביה); גאזטה שקיפטאר, סוכנות הידיעות של רפובליקת סרפסקה; לאימש שיפ (אלבניה); דאל (בלרוס), יופי ובריאות (סרביה); Press Online (בוסניה והרצגובינה); News Meeting (טורקיה); Franco da Rocca News; חדשות רוסיה... הראיון פורסם באין ספור פורטלים באינטרנט ובעיתונים ברחבי העולם, וגם נלקח על ידי הוותיקן. האפיפיור בנדיקטוס ה-16 דיבר לאחר מכן בפני העולם נגד סחר באיברים.

יש לו מעריצים פואטיים בכל העולם. קהילת הקוראים בקהיר הוצגה לשירתו במאי 2010, עם ספרו "כשגחלילית נעלמת", בעודו נוכח באירועים ספרותיים שונים בהם דיברו עליו סופרים מפורסמים: סוהא זכי, מוחמד ראפי ועלא אל-אסוואני (אחד הסופרים המפורסמים בעולם, מייסד תנועה פוליטית ואופוזיציונית "כיפאיה").

בערב הסעודית, העיתונאים כותבים על אהבתו לאלוהים; בעיתונים מצריים (אל-אחבר ושאשתאי), סאשה מיליבוייב מוזכר כסופר של טיסה מיסטית ומדיטציה.

הוא הקליט ארבעה שירים באולפן, בשיתוף עם להקת המטאל הכבד "אלוגיה", הוא שר את שיריו שלו.

בשנת 2015, מועדון העיתונות של דובאי צייץ תמונה של סאשה מיליבוייב וטקסט בערבית המתאר אותו כאחד הפובליציסטים הבולטים בעולם.

עם ספר השירה שלו באנגלית וערבית, הוא נסע להודו, בחריין, נפאל, איחוד האמירויות הערביות, עומאן, איראן, לבנון, ירדן, ערב הסעודית, קטאר, כווית, מרוקו, מצרים, טורקיה, צ'כיה, בולגריה, יוון, איטליה, פקיסטן, קניה, טנזניה, גרמניה, אזרבייג'ן, קזחסטן, סלובניה, סלובקיה, מונטנגרו, סרי לנקה, רומניה, הונגריה, צרפת, קרואטיה, בוסניה והרצגובינה, אתיופיה, המלדיביים...

בשנת 2020, המגזין המצרי הנחשב "חוריייתי" פרסם את ראיון שלו בערבית וגם את השיר "כאב העולם". ואחד העיתונים היומיים הבולטים במצרים, "אל-דוסתור", פרסם שלושה משיריו בערבית, והמהדורה הודפסה בחצי מיליון עותקים.

בשנת 2021, ראיון שלו פורסם תחת הכותרת "איפה הלך ביירון הסרבי? סאשה מיליבוייב בלעדי מדובאי" בטור "מפורסמים" של העיתון היומי "אלו". הסופרת המפורסמת איזידורה בייליצה כינתה את מיליבוייב "ביירון הסרבי" מזמן.

בגיליון של ה-31 בינואר 2021, המגזין הסרבי "כוכב התפוז" בהולנד פרסם את תמונתו על הכריכה וראיון תחת הכותרת "סאשה מיליבוייב - אסור, אך עדיין מצליח!"

באוקטובר 2021, כוכבת הטלוויזיה סוזאנה מנצ'יץ' אירחה את סאשה מיליבוייב בתוכנית הטלוויזיה שלה "בחירתה של סוזאנה". התוכנית שודרה בכמה ערוצי טלוויזיה בכבלים בסרביה והאזור.

הוא נמחק ונאסר מוויקיפדיה בכל השפות, אף אחד לא יכול ליצור ערך על שמו בשום שפה.

בשנת 2022, הופיעה שוב תמונתו של סאשה מיליבוייב, קטע מעיתון וראיון שנתן לעיתון היומי "פרבדה" בשנת 2009 בנוגע לרומן "הנער מהבית הצהוב" באתר "סגודניה טודיי" של הטלוויזיה הבלארוסית.

באוגוסט 2023, הופיע המחבר בתוכנית הבוקר של ערוץ "אינפורמר" בסרביה והלם את הצופים בסיפורים על הבית הצהוב.

סאשה מיליבוייב קיבל תעודה ממשרד התרבות של איחוד האמירויות הערביות כסופר משמעותי ואישור תושבות לכל החיים, תעודת זהב. מאז 2023, הוא תושב רשמי של דובאי.

סאשה מיליבוייב הוא נכדה של השחקנית לתיאטרון, טלוויזיה וקולנוע דניצה אצ'ימץ.

כתוצאה מכך, סאשה מיליבוייב חווה בעיות חמורות עם אפליה בתקשורת הסרבית, אך אין ספק שהוא משאיר חותם בלתי ניתן למחיקה עם שמו ותמונותיו המוכרים מיידית בסרביה עם כותרותיו שפורסמו אפילו בשעשועונים...

 

 

 

 

 

תורגם על ידי רובוט

🤖

 

 

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

סאשה מיליבוייב © כל הזכויות שמורות