Tere tulemast ametlikule veebisaidile

 

 

SAŠA MILIVOJEV

Estonia flag

 

 

EESTI

 

 

Saša Milivojev (Serbia kirillitsa: Саша Миливојев) on kuulus kirjanik, poeet, ajakirjanik, kolumnist ja poliitiline analüütik... Üks enim loetud kolumnistidest Serbias, ta on viie raamatu ja arvukate erinevates päevalehtedes avaldatud veergude autor. Ta on romaani “Poiss kollasest majast” ja poliitiliste kõnede autor. Tema teoseid on tõlgitud umbes kahekümnesse keelde üle maailma.

Saša MilivojevMilivojev sündis 1986. aastal Zrenjaninis (SFRJ, Serbia), kus ta arendas oma paljusid andeid Muusikagümnaasiumis. Ta laulis Arthur Honeggeri “Kuningas Taaveti” oratooriumis Aradi Filharmooniaorkestris, Rumeenias. Pärast kümmet aastat muusikaga tegelemist suundus Milivojev Belgradi Ülikooli Filoloogia teaduskonda, kus ta on edukas Serbia keele ja kirjanduse üliõpilane. Ta on nelja luulekogu autor: “Tajna iza Uzdaha” (“Saladus ohke taga”, avaldatud 2006. aastal Narodna Knjiga, Belgrad); “Prvi Put” (“Esimest korda”, avaldatud 2008. aastal Kulturno-Prosvetna Zajednica, Kruševac, 2008); “Kad Svitac Odleti” (“Kui tulesäär lendab ära”, serbia, inglise ja araabia keeles, Filip Višnjić, Belgrad, 2010); “Svetski bol (“Maailma valu”, inglise, serbia ja araabia keeles), ja romaani pealkirjaga “Dečak iz Žute Kuće” (“Poiss kollasest majast”). Ta on üks raamatu “Ljubavni recePat” (Kulturno-Prosvetna Zajednica, Kruševac, 2010) autoritest. Ta on pälvinud palju auhindu ning tema luuletused on lisatud mitmetesse luuleantoloogiatesse, sealhulgas “Panonski Galeb XIX” (“Pannoonia kajakas”), “Rudnička Vrela XIX” (“Rudniku allikad”), “Garavi Sokak XIX” (“Tahmane tänav”) jne. Serbia Poetide Assotsiatsiooni “Poetry SRB” liikmena pälvis ta 2021. aasta “Aasta luuletuse” auhinna luuletuse “Maailma valu” eest. Saša värsse avaldati raamatus "Bequests 2012" Serbia Kirjanike Assotsiatsiooni Šveitsis.

Alates 2008. aastast on Milivojev töötanud ajalehe Politika veeru “Pogledi” kaasautorina ning alates 2009. aastast on ta kirjutanud kolumne ajalehes Pravda, tegeledes analüütilise ja sünteetilise uurimistööga Serbia rahva hiljutises ja kaasaegses ajaloos. Sõjakuritegude teemadega tegeledes on Milivojev pälvinud paljude kiitust, kuid ka kriitikat üksikisikutelt, kes ei jaga tema poliitilisi vaateid ja süüdistavad teda sageli lugejaskonna manipuleerimises ja “vihakõne” levitamises. 2009. aastaks on Milovojevi tekstid trükitud umbes 3 miljonis eksemplaris erinevates päevalehtedes. Ta oli 2008. ja 2009. aastal üks enim loetud kolumniste Serbias ning mitmesuguste poliitiliste manipulatsioonide ohver. Varjust mõjutas ta poliitilise juhtkonna väga olulisi otsuseid. Tema ideid varastavad poliitikud ja salateenistus SMS-i teel. Näiteks on hr Saša Milivojev poliitilise janu streigi idee looja ja reitingu professionaalne hävitaja. Ta tegeleb poliitilise dramaturgiaga nii kirjanduses kui ka reaalsuses.

Tema poeetilisi saavutusi on kaks korda tutvustatud Belgradi publikule Etnograafiamuuseumis koostöös kuulsate Serbia kunstnikega, nagu: Isidora Bjelica, Ivana Žigon, Jelena Žigon, Daliborka Stojšić, Eva Ras, Danijel Pavlović, Žiza Stojanović, Zlata Numanagić, Branka Veselinović. Tema luuletusi on esitanud tuntud näitlejannad Svetlana Bojković, Ruzica Sokić, Danica Aćimac, Snežana Savic, Suzana Mančić jne. Ühise koostöö kaudu on seda noort autorit toetanud ka Olja Ivanjicki, Zdravko Šotra ja Marko Novaković. Ajakirjanik ja kirjanik Rada Saratlić rääkis Saša poeesiast avalikult tema karjääri alguses, kui ta oli teatri- ja kirjanduskriitik Jovan Ćirilovi kaitsealune. Ajakirjanik Olga Stojanović kirjutas ülevaate tema romaanist "Poiss kollasest majast", mis avaldati Serbia Kirjanike Assotsiatsiooni kirjandusajakirjas.

Esimesed koopiad luulekogust "Kui tulesäär lendab ära" serbia, inglise ja araabia keeles esitas ta akadeemik Vladeta Jerotićile, Belgradi muftile Muhamed Jusufspahićile ja Aleksandar Vučićile. Poeedi ja ajakirjanikuna on ta nähtud diplomaatilistes ringkondades, külalisena Belgradi saatkondades.

Esimesed šokeeriva romaani “Poiss kollasest majast” koopiad kinkis autor Saša Milivojev 2012. aastal Serbia poliitikutele: peaministrile ja politseiministrile Ivica Dačićile; Serbia presidendile Tomislav Nikolićile; samuti Nenad Čanak, Milanka Karić, Oliver Dulić... Venemaa suursaadik Serbias Aleksandar Konuzin, Jelena Guskova, prof. PhD Rade Božović ja PhD Nebojsa Pajkić said samuti tema raamatu. Legendaarne Jugoslaavia Rahvaarmee kindralleitnant Stevan Mirković tuli noore autoriga kohtuma Kalemegdanil romaani üleandmise puhul. Saša Milivojev andis koopia ka Belgia prokuratuuri kohtunikule...

Kuigi autor, kirjanduse üliõpilane, trükkis ainult 200 eksemplari, levis romaan "Poiss kollasest majast" 2012. aastal laialdaselt üle maailma. Lugejad ja diplomaatilised ringkonnad üle maailma olid šokeeritud. Timur Blohin ja Jovana Vukotić on kõige olulisemad ajakirjanikud, keda mainitakse Saša Milivojevi biograafias, sest ta saavutas nende koostöö kaudu ülemaailmse meediasuunitluse. Tema intervjuu VENEMAA HÄÄL-le tõlgiti inglise, portugali, hispaania, araabia, saksa, poola, vene, prantsuse, serbia, albaania, türgi, ungari, makedoonia... keelde ja avaldati Brasiilia ajakirjanduses, Somaalias, Toronto ajalehtede esiküljel, seejärel silmapaistvates meediaväljaannetes, nagu: The Oslo Times; Ukraina Telegraaf; Armeenia Täna; Serbia Vabariigi Raadio ja Televisioon; Baromeeter (Kõrgõzstan); Bota Sot (Albaania), Glas Srpske; Rajoni Press (Albaania Teabeagentuur); Ukraina Fraas; Pravda ja Blic (Serbia); Gazeta Shqiptare, Srna (Serbia Vabariigi Teabeagentuur); Lajme Shqip (Albaania); Dal (Valgevene), Ilu ja Tervis (Serbia); Press Online (BiH); News Meeting (Türgi); Franco da Rocca News; Ruskije Novosti... Intervjuu avaldati lugematul hulgal internetiportaalides ja ajalehtedes üle kogu maailma ning selle võttis üle ka Vatikani. Paavst Benedictus XVI rääkis seejärel maailmale inimorganite kaubitsemise vastu.

Tal on oma poeetilisi fänne üle kogu maailma. Kairo lugejaskonnale tutvustati tema luulet mais 2010., tema raamatuga “Kui tulesäär lendab ära”, kui ta osales erinevatel kirjandusüritustel, kus kuulsad kirjanikud temast rääkisid: Soha Zaky, Mohamed Rafie ja Alaa Al Aswany (üks maailma kuulsamaid kirjanikke, opositsioonilise ja poliitilise liikumise “Kifaya” asutaja).

Saudi Araabias kirjutavad ajakirjanikud tema armastusest Jumala vastu; Egiptuse ajalehes (Al Akhbar ja Shashati) mainitakse Saša Milivojevi kui müstilise lennu ja meditatsiooni kirjanikku.

Ta on salvestanud neli laulu stuudios koostöös raskemetalligrupiga "Alogija", ta laulis oma laule.

2015. aastal säutsus Dubai Press Club foto Saša Milivojevist ja araabiakeelse teksti, milles teda nimetatakse "üheks maailma silmapaistvamaks kolumnistiks".


Oma inglise ja araabia keeles luuleraamatuga reisis ta Indiasse, Bahreini, Nepaali, Araabia Ühendemiraatidesse, Omani, Iraani, Liibanoni, Jordaaniasse, Saudi Araabiasse, Katari, Kuveiti, Marokosse, Egiptusesse, Türki, Tšehhi Vabariiki, Bulgaariasse, Kreekasse, Itaaliasse, Pakistani, Keeniasse, Tansaaniasse, Saksamaale, Aserbaidžaani, Kasahstani, Sloveeniasse, Slovakkiasse, Montenegrosse, Sri Lankasse, Rumeeniasse, Ungarisse, Prantsusmaale, Horvaatiasse, BiH-sse, Etioopiasse, Maldiividele...

2020. aastal avaldas mainekas Egiptuse ajakiri Horreyati tema intervjuu araabia keeles, samuti luuletuse Maailma valu. Ja üks Egiptuse silmapaistvamaid ja juhtivaid päevalehti Al Dustour avaldas kolm tema luuletust araabia keeles, tiraaž trükiti pool miljonit eksemplari.

2021. aastal avaldati tema intervjuu pealkirjaga "Kuhu on kadunud Serbia Byron? Saša Milivojev eksklusiivselt Dubaist". päevalehe ALO (Alo.ba) veerus "Kuulsad". Kuulus kirjanik Isidora Bjelica kuulutas Milivojevi juba ammu "Serbia Byroniks".

2022. aasta 31. jaanuari numbris avaldas Serbia ajakiri Orange Star Madalmaades tema foto esikaanel ja intervjuu pealkirjaga "Saša Milivojev - keelatud, kuid siiski edukas!"

2023. aasta oktoobris võõrustas telesaate staar Suzana Mančić Saša Milivojevi oma telesaates Suzanin Izbor. Saade edastati mitmel kaabeltelekanalil Serbias ja piirkonnas.

Teda on kustutatud ja keelatud Vikipeediast kõigis keeltes, keegi ei saa üheski keeles tema nime all artiklit luua.

2022. aastal ilmus tema foto, ajaleheväljalõige, intervjuu, mille autor andis 2009. aastal ajalehele Pravda seoses romaaniga "Poiss kollasest majast", taas Valgevene Televisiooni Segodnya Today portaalis.

2023. aasta augustis esines autor Serbia Informeri Televisiooni hommikusaates ja šokeeris vaatajaid lugudega kollasest majast.

Saša Milivojev sai Araabia Ühendemiraatide Kultuuriministeeriumilt olulise autori ja eluaegse elamisloa sertifikaadi, Kuldse ID. Alates 2023. aastast on ta ametlikult Dubai elanik.

Saša Milivojev on laval, televisioonis ja filmis esineva näitleja Danica Aćimaci lapselaps.

Tänu sellele on Saša Milivojevil olnud suured probleemid diskrimineerimisega Serbia meedias, kuid on vaieldamatu, et ta jätab kustumatu jälje oma nime ja fotodega, mis on Serbias koheselt äratuntavad, tema avaldatud pealkirju kasutatakse isegi ristsõnades...

 

 

Tõlkinud robot

🤖

 

 

 

 

 

SAŠA MILIVOJEV: VIKIPEDIA ON VIHA JA KURJUSE VÕRGUSTIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.sasamilivojev.com

Saša Milivojev © Kõik õigused kaitstud