Vítejte na oficiálních stránkách

SAŠA MILIVOJEV

 

 

Czech Republic flag
ČEŠTINA

 

 

 

 

Saša Milivojev (sr. Саша Миливојев) je slavný spisovatel, básník, publicista, novinář a politický analytik... Jeden z nejčtenějších sloupkařů v Srbsku, je autorem pěti knih a četných sloupků publikovaných v různých denících.Saša Milivojev Je autorem románu "Chlapec ze Žlutého domu" a politických projevů. Jeho práce byla přeložena do přibližně dvaceti jazyků po celém světě.

Milivojev se narodil v roce 1986 ve Zrenjaninu (SFRJ, Srbsko), kde rozvíjel své mnohé talenty na Hudební gymnáziu. Zpíval v oratoriu "Král David" Arthura Honeggera v Aradské filharmonii v Rumunsku. Po deseti letech věnovaných hudbě se Milivojev obrátil k Filologické fakultě Univerzity v Bělehradě, kde je úspěšným studentem srbského jazyka a literatury. Je autorem čtyř sbírek básní: "Tajna iza Uzdaha" ("Tajemství za vzdechem", vydaná v roce 2006 nakladatelstvím Narodna Knjiga v Bělehradě); "Prvi Put" ("Poprvé", vydaná v roce 2008 Kulturno-Prosvetnou Zajednicí v Kruševacu); "Kad Svitac Odleti" ("Když světluška odletí", v srbštině, angličtině a arabštině, Filip Višnjić, Bělehrad, 2010); "Svetski bol" ("Bol světa", v angličtině, srbštině a arabštině) a románu s názvem "Dečak iz Žute Kuće" ("Chlapec ze Žlutého domu"). Je jedním z autorů knihy "Ljubavni recePat" (Kulturno-Prosvetná Zajednica, Kruševac, 2010). Získal mnoho ocenění a jeho básně jsou zařazeny do několika antologií poezie, včetně "Panonski Galeb XIX" ("Racek z Pannonie"), "Rudnička Vrela XIX " ("Prameny z Rudnika"), "Garavi Sokak XIX" ("Špinavá ulička") atd. Jako člen Sdružení básníků Srbska "Poezie SRB" získal cenu "Báseň roku 2021" za báseň "Bol světa". Sašovy verše byly publikovány v knize "Závěti 2012" Sdružení srbských spisovatelů ve Švýcarsku.

Od roku 2008 pracuje Milivojev jako přispěvatel do sloupku "Pogledi" deníku Politika a od roku 2009 píše sloupky v novinách Pravda, zabývající se analytickým a syntetickým výzkumem nedávné a současné historie srbského lidu. Zajímající se o témata válečných zločinů, Milivojev byl mnohými chválen, ale také kritizován jednotlivci, kteří nesdílejí jeho politické názory a často ho obviňovali z manipulace s čtenářstvem a šíření "nenávistných projevů". Do roku 2009 byly Milivojevy texty tištěny přibližně ve třech milionech kopií v různých denících. Byl jedním z nejčtenějších sloupkařů v Srbsku v letech 2008 a 2009 a obětí různých politických manipulací. Z pozadí ovlivňoval velmi důležitá rozhodnutí politického vedení. Jeho myšlenky jsou kradeny politiky a tajnými službami prostřednictvím SMS. Například, pan Saša Milivojev je tvůrcem myšlenky politické hladovky a profesionálním ničitelem ratingu. Zabývá se politickou dramaturgií, jak v literatuře, tak v realitě.

Jeho poetické úspěchy byly dvakrát představeny bělehradskému publiku v Etnografickém muzeu ve spolupráci se známými srbskými umělci, jako jsou Isidora Bjelica, Ivana Žigon, Jelena Žigon, Daliborka Stojšić, Eva Ras, Danijel Pavlović, Žiza Stojanović, Zlata Numanagić, Branka Veselinović. Jeho poezii recitovaly známé herečky Svetlana Bojković, Ruzica Sokić, Danica Aćimac, Snežana Savic, Suzana Mančić atd. Tímto mladým autorem byli podpořeni také Olja Ivanjicki, Zdravko Šotra a Marko Novaković. Novinářka a spisovatelka Rada Saratlić veřejně mluvila o Sašově poezii na začátku jeho kariéry, když byl protežé divadelního a literárního kritika Jovana Ćirilova. Novinářka Olga Stojanović napsala recenzi na jeho román "Chlapec ze Žlutého domu", která byla publikována v Literárním časopise Sdružení srbských spisovatelů.

První výtisky sbírky poezie "Když světluška odletí" v srbštině, angličtině a arabštině věnoval akademikovi Vladetovi Jerotićovi, bělehradskému muftímu Muhamedovi Jusufspahićovi a Aleksandaru Vučićovi. Jako básník a novinář byl viděn v diplomatických kruzích, jako host na velvyslanectvích v Bělehradě.

První výtisky šokujícího románu "Chlapec ze Žlutého domu" - daroval v roce 2012 autor Saša Milivojev srbským politikům: premiérovi a ministrovi policie Ivica Dačićovi; prezidentu Srbska Tomislavu Nikolićovi; také Nenadu Čankovi, Milance Karićové, Oliveru Dulićovi... Ruskému velvyslanci v Srbsku Aleksandru Konuzinovi, Jeleně Guskova, profesoru PhD Radovi Božovićovi a PhD Nebojši Pajkićovi, byly také věnovány jeho knihy. Legendární generálporučík Jugoslávské lidové armády Stevan Mirković přišel setkat se s mladým autorem na Kalemegdanu při příležitosti předání románu. Saša Milivojev také daroval kopii soudci Belgického státního zastupitelství...

Ačkoli bylo vytištěno pouze 200 kopií na náklady autora, studenta literatury, román "Chlapec ze Žlutého domu" byl v roce 2012 široce medializován po celém světě. Čtenáři a diplomatické kruhy po celém světě byli šokováni. Timur Blohin a Jovana Vukotić jsou nejdůležitější novináři zmiňovaní v biografii Saši Milivojeva, protože prostřednictvím jejich spolupráce dosáhl celosvětového mediálního úspěchu. Jeho rozhovor poskytnutý HLASU RUSKA byl přeložen do angličtiny, portugalštiny, španělštiny, arabštiny, němčiny, polštiny, ruštiny, francouzštiny, srbštiny, albánštiny, turečtiny, maďarštiny, makedonštiny... a publikován v brazilském tisku, v Somálsku, na titulní stránce Torontských Novin, poté ve významných médiích jako: The Oslo Times; Ukrajinský Telegraf; Arménie Dnes; Rádio televize Republiky Srbska; Barometr (Kyrgyzstán); Bota Sot (Albánie), Glas Srpske; Rajoni Press (albánská informační agentura); Ukrajinská Fráze; Pravda a Blic (Srbsko); Gazeta Shqiptare, Srna (informační agentura Republiky Srbska); Lajme Shqip (Albánie); Dal (Bělorusko), Krása a zdraví (Srbsko); Press Online (BiH); News Meeting (Turecko); Franco da Rocca News; Ruskije Novosti... Rozhovor byl publikován na nespočet internetových portálech a v novinách po celém světě a byl také převzat Vatikánem. Papež Benedikt XVI. následně promluvil k světu proti obchodování s lidskými orgány.

Má své poetické fanoušky po celém světě. Káhirské čtenářské veřejnosti byla představena jeho poezie v květnu 2010, jeho knihou "Když světluška odletí", zatímco se účastnil různých literárních setkání, kde o něm hovořili známí spisovatelé: Soha Zaky, Mohamed Rafie a Alaa Al Aswany (jeden z nejznámějších spisovatelů na světě, zakladatel opozičního a politického hnutí "Kifaya").

V Saúdské Arábii píší novináři o jeho lásce k Bohu; v egyptských novinách (Al Akhbar a Shashati) je Saša Milivojev zmiňován jako spisovatel mystického letu a meditace.

Nahrál čtyři písně ve studiu ve spolupráci s heavy-metalovou skupinou "Alogija", kde zpíval své vlastní písně.

V roce 2015 Dubai Press Club tweetoval fotografii Saši Milivojeva a text v arabštině, který ho označil za "jednoho z nejvýznamnějších sloupkařů na světě".

S jeho knihou poezie v angličtině a arabštině cestoval do Indie, Bahrajnu, Nepálu, Spojených arabských emirátů, Ománu, Íránu, Libanonu, Jordánska, Saúdské Arábie, Kataru, Kuvajtu, Maroka, Egypta, Turecka, České republiky, Bulharska, Řecka, Itálie, Pákistánu, do Keni, do Tanzanie, do Německa, Ázerbájdžánu, Kazachstánu, Slovinska, Slovenska, Černé Hory, Srí Lanky, Rumunska, Maďarska, Francie, Chorvatska, BiH, do Etiopie, na Maledivy...

V roce 2020 publikoval významný egyptský časopis Horreyati jeho rozhovor v arabštině i báseň "Bol světa". A jeden z nejvýznamnějších a nejvlivnějších deníků v Egyptě, Al Dustour, publikoval tři jeho básně v arabštině, vydání bylo vytištěno v půl milionu kopií.

V roce 2021 byl jeho rozhovor publikován pod názvem "Kam zmizel srbský Byron? Saša Milivojev exkluzivně z Dubaje" v rubrice "Slavní" deníku ALO (Alo.ba). Slavná spisovatelka Isidora Bjelica označila Milivojeva za "srbského Byrona" již dávno.

V čísle z 31. ledna 2021 publikoval srbský časopis Orange Star Magazine v Nizozemsku jeho fotografii na obálce a rozhovor pod názvem "Saša Milivojev - Zakázán, ale stále úspěšný!"

V říjnu 2021 hostila televizní hvězda Suzana Mančić Sašu Milivojeva ve svém televizním pořadu Suzanin izbor. Program byl vysílán na několika kabelových televizních kanálech v Srbsku a regionu.

Byl smazán a zakázán na Wikipedii ve všech jazycích, nikdo nemůže vytvořit článek pod jeho jménem v žádném jazyce.

V roce 2022 se jeho fotografie, novinový výstřižek, rozhovor, který autor poskytl deníku Pravda v roce 2009 ohledně románu "Chlapec ze Žlutého domu", opět objevily na portálu Segodnya Today běloruské televize SB.

V srpnu 2023 se autor objevil v ranním programu Informer Television v Srbsku a šokoval diváky příběhy o Žlutém domě.

Saša Milivojev obdržel certifikát od Ministerstva kultury Spojených arabských emirátů jako významný autor a trvalý pobyt, Zlaté ID. Od roku 2023 je oficiálně rezidentem Dubaje.

Saša Milivojev je vnukem divadelní, televizní a filmové herečky Danice Aćimac.

Následkem toho měl Saša Milivojev velké problémy s diskriminací v srbských médiích, ale nelze popřít, že zanechává nezapomenutelnou stopu se svým jménem a fotografiemi, které jsou okamžitě rozpoznatelné v Srbsku, s jeho publikovanými tituly dokonce používanými v křížovkách...

 

 

 

Přeloženo robotem

🤖

 

 

 

 

 

 

 

 

SAŠA MILIVOJEV - "CHLAPEC ZE ŽLUTÉHO DOMU: DÍVAL JSEM SE, JAK PILOU ŘEŽOU MRTVOLU"

 

 

SAŠA MILIVOJEV: WIKIPEDIE JE SÍŤ NENÁVISTI A ZLA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czech Republic flag

 

 

www.sasamilivojev.com

Saša Milivojev © Všechna práva vyhrazena